REKOMENDACJE

„Miałam przyjemność uczestniczyć w warsztacie FRIS prowadzonym przez Magdę. Trafiło na specyficzny moment w moim życiu: środek pandemii, myśli o nowej pracy, potrzeba zdefiniowania siebie na nowo i znalezienia obszaru, w którym będę brakującym puzzlem. Wtedy nie było to łatwe, a w głowie kłębiły się dziesiątki myśli. Los jednak na mojej drodze postawił Magdę i jestem pewna, że tych kilka godzin z Nią spędzone nad analizą siebie w świetle FRIS to jedne z najbardziej przełomowych godzin w życiu! Dlaczego? Poznałam siebie. Brzmi jak truizm, ale naprawdę zrozumiałam, jakie są moje mocne strony i że mam cechy, których nie mają inni, które są ważne i wartościowe. Na tym zbudowałam cały późniejszy przekaz, zmodyfikowałam CV, i 3 miesiące później z powodzeniem rozpoczęłam nową pracę. Ale FRIS to nie tylko super pomoc w znalezieniu swojego miejsca na rynku pracy. To również pomoc w życiu codziennym – zaczęłam lepiej rozumieć ludzi, przestałam oczekiwać niemożliwego, pojęłam, że pewne rzeczy dla jednych są wrodzone i naturalne, dla innych są nie do zdobycia. Ale wszyscy razem stanowimy perfekcyjną układankę i nasza siła tkwi w tym, że się uzupełniamy! Mój świat stał się bardziej harmonijny, a relacje z ludźmi lepsze. Magda jest niesamowicie ciepłą, sympatyczną osobą. Należy do tej rzadkiej kategorii ludzi, których ma się wrażenie, zna się od początku życia. Potrafi wzbudzić zaufanie, zachęcić, wspaniale opowiedzieć nam o nas samych opierając się na fantastycznym narzędziu. Bardzo polecam zarówno warsztaty FRIS, jak i Magdę jako trenerkę. Zwłaszcza jeśli szukacie dla siebie nowych dróg, stoicie przed ważnymi zmianami, dotarliście do jakiegoś punktu i nie wiecie, co dalej. Już podobno Sokrates mawiał: “Poznaj samego siebie!” Ale Sokrates nie znał Magdy. Mamy tę przewagę, że poznawać siebie możemy z Magdą! Magdo, dzięki za wszystko! ”

Agnieszka Ścieszka-Bajura

Specjalista ds. e-marketingu, Agata S.A., Katowice, Polska

Serdecznie polecam zrobienie badania FRIS® Style Myślenia z Magdaleną Kotowską. Kiedy pierwszy raz o nim usłyszałam, podchodziłam sceptycznie do tego badania. Mimo tego postanowiłam spróbować, bo był mi gorąco polecany i byłam ciekawa, czego mogę się o sobie dowiedzieć. Okazało się, że to co wynik badania mi pokazał było bardzo ciekawe. Proces badania oraz raport, który otrzymałam pomogły mi osiągnąć poziom samoświadomości, o którym przed FRISem mogłam tylko pomarzyć. Bardzo trafnie został określony mój Styl Myślenia oraz Styl Działania. Dowiedziałam się dlaczego działam tak jak działam i jak to jest odbierane przez inne ‘style’. Miałam też okazję zastanowić się nad tym, jaki Styl Myślenia mogą mieć osoby z mojego najbliższego otoczenia. Co dało mi to doświadczenie? Lepiej rozumiem siebie i sposób w który myślę i działam. Jestem pewna swoich mocnych stron oraz tego, co może być różnie odbierane przez innych. Lepiej rozumiem i komunikuję się z bliskimi (rodziną, przyjaciółmi, współpracownikami) – szczególnie z tymi, którzy mają określony już Styl Myślenia. Wiem, nad czym powinnam popracować i pomaga mi to ukierunkować swoje wysiłki w rozwoju osobistym. Jestem szczęśliwsza i pewniejsza siebie. Na koniec chciałabym też wspomnieć o Magdalenie Kotowskiej jako osobie, którą wybierasz, aby wprowadziła Cię do świata FRIS®. Od początku Magdalena była profesjonalna. Jest pasjonatką, lubi pomagać ludziom. Nasze spotkania były niczym przygoda, podczas której Magda oprowadza mnie po świecie i pomaga mi odnaleźć siebie. Magda inspiruje do zaufania nie tylko sobie, ale i innym ludziom, bo każdy z nas ma swój unikatowy styl i potencjał i każdy jest dobry i wartościowy – Magda pomaga zdefiniować te dobre strony.

I highly recommend doing the FRIS® survey with Magdalena Kotowska. When I first heard about FRIS®, I was sceptical. However, after it was recommended to me by someone who has done it, my curiosity grew, and I decided to give it a go. This experience was enlightening for me. The result of the survey and the process of completing it helped me achieve a level of self-awareness which I could only dream of before FRIS®. My thinking and behaviour styles were defined very accurately. I learnt why I act and think the way I do and how it is perceived by others. How did I benefit from this experience? I have a better understanding of myself and of the way I think and act. I am confident of my strengths and I am aware of my behaviours and of how they are received by people who think differently. I am better at communicating with people (family, co-workers, friends) and have better relationships with them as a result. I have identified the behaviours which I should work on and I know how to pursue self-development in a way that benefits me the most. I am self-assured and…happy! Before I conclude I would like to tell you what it was like to have Magdalena as the one who introduced me to the world of FRIS®. From the outset Magda was very professional. She is passionate and it is evident that she enjoys helping people. Our virtual meetings felt like an adventure, during which Magda introduced me to the world and the people in it and helped me find myself in it. Magda inspires to trust people, as everyone has their own, unique way of being and their unique abilities, and everyone is good and worthy – Magda shows you the good in everyone.

Magdalena Grochola

Administration Officer at International House Galway , International House Galway, County Galway, Irlandia

„Polecam FRIS z panią Magdaleną każdemu, kto chciałby dowiedzieć się więcej o sobie i poznać swoje mocne strony. W trakcie całego umiejętnie poprowadzonego procesu z prawdziwą radością odkrywałam kolejne ciekawostki i z każdym krokiem wszystko układało się w piękną, logiczną całość. Podsumowanie i wnioski z badania dają potężnego kopa do rozwoju, a także zachęcają do snucia kolejnych marzeń i realizowania ich w zgodzie z własnym stylem myślenia. Po zakończonym procesie mogłam tylko powiedzieć “czemu tak późno?”, bo taka wiedza zdobyta na początku dorosłego życia byłaby w stanie ukierunkować mnie i pozwoliłaby uniknąć wielu ślepych uliczek. FRIS pozwala poukładać sobie dotychczasowe doświadczenia i zrozumieć ich znaczenie, a jak wiadomo, to kluczowe, jeśli chce się iść do przodu. Pani Magdalena jako trener i mentor służy ogromnym wsparciem i wiedzą – z nią droga do poznania samego siebie jest samą przyjemnością. Polecam FRIS nie tylko przedsiębiorcom i firmom. Jedyną pewną rzeczą w życiu jest zmiana, a poznanie własnych uwarunkowań pomaga przygotować się do zmian i wyciągnąć z nich to, co najlepsze.””

Maria Antonina Jaszczurowska

MITI MCIL Chartered Linguist, CEO, Maria Jaszczurowska MARYLEEZARD TRANSLATIONS, Bielsko-Biała

Magda was my guide in my career transition period, thanks to working with her, I have a new and fabulous CV, and I got a job I wanted! We agreed on a one-to-one tailor made program answering my needs: a unique psychometric development tool called FRIS, deconstructing (!) and creating my new resume/CV and preparations for recruitment processes. I am happy to say these workshops with Magdalena, especially the FRIS diagnosis, have changed my perspective on myself, my capabilities, my potential and my strengths. Magdalena listens very carefully to everything that is said, observes the reactions, behaviour and creates a very trustful and respectful connection. I felt well taken care of by a professional, who is also focused on a human aspect of the entire process. I felt safe during the entire time. I value a lot the fact that Magda was very well prepared to each of our meetings, and they were structured and well-paced. I had a feeling Magda is 100% with me, and she responded to my questions even after the meetings ended. I totally recommend working with Magda, who is a multidisciplinary professional with a decent background in various fields, which makes her versatile and ready to face every challenge we might have. Last, but not least, I love the fact that Magdalena constantly develops her skills and capabilities! I will definitely work with Magda again!

Elżbieta Borsuk

Business Development Manager, Orbico Beauty Sp. z o.o., Waszawa

I highly recommend Magda as a coach and FRIS trainer. She is sincere, committed, professional and has a personalized approach to the client. I was quite skeptical about FRIS, as I already had Gallup behind me and the Insight Discovery Individual Profile done. I thought, “What else can I learn about myself?” I was in for a surprise! After the analysis, I received an individual FRIS report that precisely defined my style of thinking and behavior. The report also describes 4 other ways of thinking typical for other types of people. Thanks to this and to the individual coaching sessions with Magda, thanks to discussing the results of the report, I understand myself and others better. I received tips on how to adjust my style of communication and cooperation with specific types of people. This is helpful for me, not only in my professional life, where I manage people, but also in my personal life- as it helped me to build better relationships with my loved ones. Magda also helped me prepare for a job interview. And guess what? I start in 2 weeks. You can talk with Magda no matter where you are – while talking with her I was in Ireland and Magda was in Poland. I am glad I met Magda on my professional and personal path – she is a person full of good energy, who helps people in a professional way. She made an invaluable difference in my life.

Polecam Magdę, jako coacha i trenera FRIS: serdeczne, spersonalizowane podejście do klienta, pełen profesjonalizm i zaangażowanie. Do badania stylów myślenia FRIS podchodziłam dość sceptycznie, jako że miałam już i Gallupa za sobą oraz Indywidualny Profil Insight Discovery zrobione. Pomyślałam: „Czego nowego mogę się jeszcze o sobie dowiedzieć?” A jednak! Po badaniach otrzymałam raport indywidualny FRIS określający dokładnie mój styl myślenia i działania. Raport opisuje również 4 inne sposoby myślenia charakterystyczne dla innych typów ludzi. Dzięki temu oraz indywidualnym sesjom coachingowym z Magdą, dzięki omówieniu wyników raportu lepiej rozumiem siebie i innych. Otrzymałam wskazówki jak dopasować styl komunikacji i współpracy do konkretnych typów działania i myślenia. Jest to dla mnie ważne nie tyko w pracy zawodowej, w której kieruję zespołem ludzi, ale również pomaga mi w budowaniu dobrych relacji i porozumienia z najbliższymi. Magda pomogła mi również przygotować się do rozmowy o pracę. I wiecie co? Zaczynam za 2 tygodnie. Z dobrodziejstwa rozmowy z Magdą można korzystać z każdego miejsca na Ziemi – ja łączyłam się z Irlandii, Magda była wtedy w Polsce. Cieszę się, że spotkałam Magdę na swojej drodze zarówno zawodowej jak i osobistej – jest to osoba pełna dobrej energii, która w profesjonalny sposób pomaga ludziom.”

Agnieszka Grochola

Manager Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych, Fundacja JiM, Łódź

„Długo zbierałem do napisania rekomendacji – Magda wie jak długo. Chciałbym zacząć od tego, że w życiu zawodowym często mówi się, iż najważniejszy jest efekt, szczególnie ten, który daje satysfakcję i uczy. Tym efektem było zdobycie cennych informacji, które w 100% dały mi satysfakcję i nauczyły, że nic nie jest oczywiste. Do FRIS-a podszedłem jak do każdego badania, jednak już po pierwszych minutach okazało się, że FRIS jest inny. To co dostajemy jest tak szczegółowe, trafne i rozbite na tzw. czynniki pierwsze, że ostatecznie wyniki przewyższyły moje oczekiwania. Ukłony i brawa dla Magdy, która zrealizowała FRIS-a perfekcyjnie – co najważniejsze – z pasją i profesjonalizmem. Jesteśmy w kontakcie.”

Kamil Metyk

CEO, Treelux Sp. z o.o. , Warszawa

Polecam bardzo serdecznie Magdę jako trenera i mentora. Uśmiech, zaangażowanie i pełen profesjonalizm. Do testu FRIS podchodziłam sceptycznie, mając już za sobą Gallupa, a wynik nieco mnie zaskoczył. Podczas rozmowy Magda pokazała mi bardzo przejrzyście jak mam się temu przyjrzeć i gdzie szukać pozytywów. Nie pozwoliła na poczucie, że czegoś brakuje. Pokazała, gdzie wykorzystać potencjał. Jest bardzo zainteresowana człowiekiem i daje poczucie, że takie spotkanie jest ważne i pomoże nawet sceptykowi. Do tego serdeczna, angażująca rozmowa i bardzo merytoryczne podejście. Polecam!

Monika Siemieniecka

CEO, Visa Travel Incentives & Corporate, Łódź

Polecam tłumaczenia na język francuski. Pani Magda przełożyła znakomicie dość trudny i specyficzny tekst naukowy. Doskonale oddała mój styl pisania, nadając mu dodatkowo charakterystyczną dla francuskiego logikę, ale i lekkość. Rzadko zdarza się żeby tłumacze tak “czuli” język, tak swobodnie nim operowali. Pani Magda po prostu potrafi myśleć “w duchu” mowy galijskiej. Polecam gorąco!

dr Łukasz M. Sadowski

adiunkt w Katedrze Teorii i Historii Sztuki, Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego, Łódź

Polecam, metodę a jeszcze bardziej Panią Magdę, doskonałego Trenera FRISa. Przeszłam badanie stylu i z satysfakcją mogę napisać, że sposób przekazania wyników, późniejsza analiza pokazała jak żyć w zgodzie ze sobą i wykorzystać naturalne predyspozycje. Często o tym zapominamy, a raczej nie wiemy. Życzliwość, ciepło dobrego człowieka, profesjonalizm.. mogłabym wymieniać długo. Przekonajcie się sami, takich osób, jak Pani Magda, życzę każdemu na swojej drodze nie tylko zawodowej. 100% satysfakcji.

Ewa Czerwińska

Dyrektor Departamentu Relacji, Związek Przedsiębiorców i Pracodawców, Warszawa

Magda, jako trener FRIS Style Myślenia, ale też jako Mentor w wielu dziedzinach to przykład profesjonalizmu. Posiada wiedzę w wielu obszarach związanych z rozwojem i biznesem, ale przede wszystkim potrafi ją przekazać w sposób zrozumiały i bardzo przydatny dla odbiorcy. Badanie FRIS omówione przez Magdę sprawia, że człowiek inaczej patrzy na siebie i swoje dotychczasowe osiągnięcia. Daje pozytywnego kopa, który popycha do działania! Magda + FRIS = ENERGIA!

Michał Szefer

HR Business Partner , Allianz Worldwide Partners, Warszawa

Ukłony i brawa dla Magdy za zrealizowanie i prowadzenie mnie za rączkę podczas badania FRIS. Za zaangażowanie, empatie, za elastyczne i profesjonalne podejście do mojego przypadku podczas realizacji procesu FRIS. Nie słyszałam wcześniej o badaniu FRIS. Nie miałam pojęcia ile mnie przez to w życiu ominęło. Na szczęście poznałam Magdę. I tu się zaczęła zabawa. Jestem raczej ten sort, co to jest ciekawy świata. Lubię poznawać ludzi, lubię zaglądać tam gdzie jeszcze nie byłam. Nie boję się odkrywać nowych przestrzeni, ale nie skoczę na głęboką wodę, jeśli nie będę miała pewności że nie zginę śmiercią tragiczną. Podziękowanie w stronę Magdy, która zapewniła mi wszystko to co jest potrzebne przed podjęciem decyzji – skaczę / wchodzę w to! Dziękuję! Magdę poznałam z zupełnie z innego powodu niż badanie FRIS. Spontanicznie i naturalnie Magda zapaliła w moim mózgu światło pt. FRIS – do przemyślenia. No i poooszło. Do tematu podeszłam z rezerwą, byłam ciekawa co znajdzie się w raporcie oraz jak zostanie przeprowadzone spotkanie, co mi powie Magda, na co sobie pozwoli podczas analizy i czy ja będę czuła się swobodnie. Wynik – 10/10 – ostatecznie i definitywnie polecam Magdę jako trenera FRIS. Z czystym sercem polecam każdemu, w wieku kiedy człowiek myśli samodzielnie o sobie i o swojej przyszłości. Polecam nie tylko badanie, ale przede wszystkim spotkanie z Magdą, bo: a) Magda dopasowała miejsce/lokalizację do sytuacji, b) zadbała o moją, o naszą prywatność i komfort pracy c) była elastyczna kiedy zasygnalizowałam że badania przekracza mój budżet i kiedy spóźniłam się na spotkanie pół godziny. Ba oprócz samego badania, raportu, analizy i wskazówek dostałam – 2 godziny więcej i książkę którą chciałam już dawno kupić. Nie mam wątpliwości, że badanie FRIS z Magdą było najlepiej zainwestowanym czasem. Taka sytuacja

Gabriela Rybińska

Marketing Manager , Bulldogjob – The space for IT people, Warszawa

Zanim poznałam Magdę nie słyszałam nigdy o Badaniu FRIS Style Myślenia. Swoim entuzjazmem zachęciła mnie do wzięcia udziału w badaniu. Rezultaty przerosły moje oczekiwania. Nie tylko poznałam swój profil, co na pewno pomoże mi w życiu osobistym i zawodowym, ale został on mi przedstawiony w szczegółowy i przejrzysty sposób. Bardzo doceniam ludzi, którzy pasjonują się tym, co robią i Magda jest właśnie taką osobą! Magdo, jeszcze raz dziękuję za Twój czas i zaangażowanie.

Edyta Prokopiuk

Senior Account Manager, Nielsen, Londyn, Wielka Brytania

Współpraca z Magdą jako trenerem FRIS® Style Myślenia i coachem była z mojej perspektywy bardzo ciekawa. Wiele dowiedziałam się i nauczyłam, także o moim naturalnym stylu myślenia i działania, a więc o najsilniejszych stronach mojego umysłu. Dzięki badaniu FRIS® będę jeszcze skuteczniejsza we wszystkim, co robię. Mogłam również zrozumieć jak efektywnie korzystać z LinkedIn. Empatyczne i pomocne podejście mojego coacha bardzo wspierało mój proces edukacji i uświadamiania sobie pewnych mechanizmów. Zdecydowanie polecam współpracę z Magdą!

Zuzanna Wierzchowska

Sales Manager , BCD Travel, Warszawa

Samo badanie FRIS zrobiło na mnie bardzo duże wrażanie, a współpraca z Magdą jeszcze większe! Do badania podchodziłam z ciekawością, ale również z dystansem. Wyniki, które otrzymałam jak również forma w jaki sposób były omówione i przedstawione znacznie przewyższyły moje oczekiwania – i dotyczy to zarówno życia zawodowego jak również prywatnego. Profesjonalizm, zaangażowanie, empatia i pasja – to słowa, które chyba najlepiej odzwierciedlają współpracę z Magdą. Serdecznie polecam usługi, które oferuje Magda!

Weronika Szefer

Specjalista ds. jakości, Allianz Worldwide Partners, Warszawa

Serdecznie polecam badanie FRIS, które otwiera spojrzenie na swoje predyspozycje w pracy, jak i w życiu. Pomaga zrozumieć swoje dobre oraz słabe strony, a także, jak poprawić lub wykorzystać te gorsze. Szczególnie w tym wszystkim polecam Panią Magdę, która w fantastyczny sposób przeprowadziła mi takie badanie. Sprawnie oraz z ogromna życzliwością zajęła się moja osoba, a następnie wytłumaczyła, jak rozumieć wyniki. Jedyne, co mogę jeszcze dodać to mam nadzieje miłej współpracy z Panią Magdą!

Julia Krawczyk

Studentka, Wydział Architektury, Politechnika Warszawska, Warszawa

J’ai eu l’occasion, à plusieurs reprises, de travailler avec Magdalena Kotowska pour l’écriture et la traduction de textes pour mon magazine Arabian Horse Spirit. Son excellente connaissance de la langue française, sa réactivité au travail et son ouverture d’esprit sont autant de qualités qui font d’elle une collaboratrice dynamique. Toujours à l’écoute de son interlocuteur, elle s’investit totalement dans son travail. Magdalena Kotowska est quelqu’un sur lequel on peut compter.

Many times I have had the opportunity to work with Magdalena Kotowska as she wrote and translated texts for my magazine Arabian Horse Spirit.  She has an excellent knowledge of the French language, she shows reactivity at work and she is to new ideas – a few of her many qualities which makes her a dynamic collaborator. Always attentive to the person she is working with she invests all her time in her work. Magdalena Kotowska is someone you can rely on.

Virginie Bauer

Chief Editor, ARABIAN HORSE Spirit, Auriac-Lagast, Francja